Napísali o nás

Bratislavský kuriér - Kvety v uliciach Bratislavy
 
Hlavné mesto bude do konca mája skrášlené kvetináčmi na stĺpoch verejného osvetlenia. Na prvé dve lampy bola kvetinová výzdoba umiestnená za prítomnosti primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského. Až 169 kvetináčov s kvetmi má vizuálne spríjemňovať ulice Bratislavy. Pre tento krok - umiestniť výzdobu na stĺpy verejného osvetlenia - sa mesto rozhodlo kvôli krádežiam letničiek v predchádzajúcich rokoch.
 
    Muškáty, surfínie a plectrantusy, ktoré sú vysadené v nových kvetináčoch budú kvitnúť od mája až do neskorej jesene. Kvetináče sú umiestnené vo výške dvoch metrov, aby boli chránené pred prípadnými vandalmi. Strategické umiestnenie ich zároveň chráni vďaka kamerovému systému, ktorým sú monitorované. O zálievku sa postará spoločnosť Kulla, ktorá bola vybratá ako víťaz verejného obstarávania. 
 


 

ČAS - Bratislava obnovuje tradíciu kvetinovej výzdoby 

   Hlavné mesto Bratislava obnovuje tradíciu kvetinovej výzdoby.
 Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský polieva kvetinovú výzdobu v Starom meste. 

Na stĺpy verejného osvetlenia bude postupne do konca mája osadených 169 kvetináčov s rôznymi druhmi kvetín, informoval o tom dnes bratislavský magistrát.
"Nechali sme sa inšpirovať inými európskymi hlavnými mestami, verím, že k spokojnosti všetkých Bratislavčanov a návštevníkov mesta", povedal primátor Andrej Ďurkovský.
Trinásť bratislavských lokalít - ulíc a námestí budú až do neskorej jesene zdobiť muškáty, surfínie a plectrantusy.  Víťazom verejného obstarania pre realizáciou zákazky je spoločnosť Kulla.